کیش - ایرنا - عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری تشکیل حوزه علمیه در جزیره کیش را یک ضرورت خواند و گفت : هر جا که حوزه علمیه تاسیس شده دین در آنجا تضمین و فضا به طور کامل معنوی می شود .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید احمد خاتمی روز دوشنبه در جمع نیروهای مسلح کیش در مسجد امام حسن مجتبی (ع) با بیان اینکه شاخص امید در جزیره کیش نسبت به قبل رو به افزایش است گفت : آنچه از کیش به عنوان یک منطقه آزاد ذیل جمهوری اسلامی انتظار می رود این است که دین در آن نقش برجسته ای داشته باشد و همچون دیگر مناطق آزاد دنیا نباشد.
وی اظهار داشت : مناطق آزاد دنیا ، آزاد آزاد هستند، آنچه در این منطقه مایه امید است نشان از این دارد که جلوه های دین در این منطقه روز به روز در حال افزایش است و این ممکن نیست مگر با حضور امام جمعه و تلاش روحانیت منطقه.
آیت الله خاتمی گفت :روحانیان جزیره کیش با نیرو و انرژی و با انگیزه ای مضاعف برای خدمت به دین و مردم فعالیت می کنند و از نعمت های ارزشمند در این جزیره هستند، مقامات اجرایی منطقه نیز به وظیفه خود رسیدگی و قوانین و آیین نامه ها را در مناطق آزاد اجرا می کنند.

تور کیش ارزان

خطیب جمعه تهران اظهار داشت : وظیفه روحانیت در طول تاریخ علمداری دین بوده است و روحانیت در جزیره کیش نیز باید برای پنجاه سال آینده نگاهی استراتژیک به این مقوله داشته باشند .
آیت الله خاتمی تصریح کرد: بیشتر از اقتصاد در جزیره کیش تشکیل حوزه علمیه از ضرورت ها است و باید دروس حوزه از ابتدا تا پایه های دهم تدریس شود؛ هر جا حوزه علمیه ای تاسیس شده در آنجا دین تضمین و فضا کاملا معنوی شده است .
وی تاکید کرد : با وجود اندیشه و انگیزه بالا برای تاسیس حوزه علمیه در کیش خوب است مسئولان در این زمینه کمک کنند و خیرین نیز بدانند که تشکیل حوزه علمیه اگر ثوابش بیشتر از ساخت مسجد و حسینیه نباشد کمتر از آن هم نیست .
عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری به فضای همدلی و صمیمت موجود در کیش اشاره کرد و گفت : فضای صمیمی که در کیش وجود دارد در بسیاری از مناطق و شهرها دیده نمی شود .

* مراقب فتنه های کور باشیم / چراغ راه را ولایت قرار دهیم
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به واقعه نهم دی ماه اشاره کرد و افزود : فتنه یعنی اینکه باطل خود را به صورت حق نشان دهد و فضا غبارآلود شود، فتنه یعنی حق و باطل گم شود.
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه 90 درصد توطئه ها در تاریخ اسلام و بعد از شهادت نبی مکرم اسلام (ص) از فتنه ناشی شده است افزود : دلیل بروز آن این بوده که باطل لباس حق برتن کرده است .
وی فتنه های کور را بسیار پیچیده خواند و گفت : باید مراقب بروز فتنه های کور باشیم .
ایت الله خاتمی به فتنه های کمونیست ها و منافقین اشاره کرد و گفت: این فتنه ها کور نبود و مردم توانستند خیانت های آنان را تشخیص دهند .
وی اظهار داشت : دو فتنه کور پس از انقلاب بروز کرد ، یک فتنه در زمان امام خمینی (ره) - باند مهدی هاشمی - بود که امام (ره) با آن مقابله کردند و دیگری فتنه 88 است؛ در این فتنه کسانی با ولایت در افتادند که حکم ها و تائیدهای امام (ره) را داشتند اما در مقابل ولایت ایستادگی کردند .
عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری تصریح کرد : در طول تاریخ اسلام شاهد فتنه هایی از این دست بودیم؛ زبیر کسی بود که جان خود را در راه حضرت (ع) فدا می کرد اما در مقابل ایشان ایستاد ، ما باید بدانیم ملاک حال فعلی افراد است .
به گزارش ایرنا ، وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ایجاد فتنه توسط اردوگاه دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی، اوباما، منافقین، سلطنت طلبان و رقاصه های فراری به بهانه حمایت از حقوق بشرفتنه آفریدند و در مقابل آنها هم مردمی بودند که حماسه نهم دی را رقم زدند و کمر فتنه را شکستند و طومار آن بر هم پیچیدند .
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه زعیم کشور ولایت است اظهار داشت : ممکن است فتنه های سخت تری در راه باشد ، باید هوشیارانه عمل کرده و چراغ راه را ولایت قرار دهیم.